Skladacikola.com Skladacikola.com

Za dnešním rozšířením elektrokol stojí především pokroky v oblasti baterií - snižování hmotnosti baterií vzhledem k jejich kapacitě. Podle materiálá elektrod nejčastěji rozlišujeme Pb baterie (olověné), NiCd baterie (niklkadmiové), NiMH baterie (niklmetalhydriové), Li-Ion baterie (lithium iontové), LiPol baterie (lithium polymerové), LiMn baterie (lithium manganové) a LiFePo4 baterie.

 

Příklad moderní Li-Ion baterie

Baterie EV Bike Battery využívají speciálně navržené trakční články Samsung SDI, díky nimž baterie podává vynikající jízdní výkon a dlouho vydrží. Průměrný počet ujetých kilometrů než baterie překročí garantovaný počet cyklů je odhadovaný na 20 000 kilometrů. Pro většinu jezdců je tento údaj "doživotní". Garantovaný počet nabíjecích cyklů je 300, po tomto počtu cyklů může kapacita baterie klesnout až o 30%. Baterii je však možné i nadále bezpečně využívat. Počet cyklů se vždy počítá na úplné nabíjecí cykly. Pokud baterii vybíjíte pouze do 50%, bude počet nabíjecích cyklů dvojnásobný, tedy 600 cyklů.

Ħlánek Samsung SDI

Lithiové články jsou náchylné na poškození vlivem hlubokého vybití, nebo naopak přebití. V bateriích EV Bike Battery je umístěn inteligentní programovatelný BMS modul řízený mikroprocesorem. Tento obvod dokáže baterii při nepoužívání "uspat" a tak ji chrání před rychlým vybíjením. Baterii také chrání při nestandardních situacích, kdy baterii v případě kritické situace odpojí od nabíječky či trakčních kontaktů. Modul rozpozná více jak 15 různých chybových stavů a tak jsou články skutečně v bezpečí. Modul měří informace o počtu cyklů, teplotě článků a důkladně pečuje o každý článek zvlášš.

Vnitřní uspořádání baterie EV Bike Battery

Ħlánky uvnitř baterie EV Bike Battery jsou uložené ve speciální "kleci", která zajiššuje pevné uchycení článků a ty pak lépe odolávají otřesům. Klec zároveň zajiššuje optimální cirkulaci vzduchu a chrání články proti přehřívání. Vnitřní uspořádání baterie je koncipované tak, aby veškerá elektronika byla co nejvýše a byla tak chráněna před vlhkostí. Kryt baterie je navíc vyrobený z jednoho kusu a ve spodní části je dno, které má po celé délce prizmatické těsnění. Celkově kvalitní dojem pak podtrhuje robustní držák ze slitiny Alu s gumovým "silentblokem", který snižuje přenos vibrací v případě přejezdu nerovností.

zdroj: EV Bike

 

Kde koupit 

  elektrokola v našem internetovém obchodě
powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart
designed by morpheus | contents ©2020 Skldac kola a elektrokola
www.rebelbike.com www.bbbparts.cz www.detskevoziky.com www.rohloff.cz www.feltbikes.cz www.singularbikes.cz www.skladacikola.com